Ενημέρωση για ημερίδα για τη διδασκαλία του μαθήματος των Θρησκευτικών στα σχολεία της 3ης ΠΕ Χαλκιδικής και του Δήμου Κασσάνδρας

Σας ενημερώνω ότι θα υλοποιήσω δυο ημερίδες για τους εκπαιδευτικούς των Γ τάξεων, των Δημοτικών Σχολείων της 3ης ΠΕ Χαλκιδικής και των Δημοτικών Σχολείων του Δήμου Κασσάνδρας στις:

1. 4 Οκτωβρίου 2017, ημέρα Τετάρτη και ώρα 11.00-14.00, στο ΚΠΕ Αρναίας, για τους εκπαιδευτικούς των Γ τάξεων, των Δημοτικών Σχολείων της 3ης ΠΕ Χαλκιδικής

2. Στις 6 Οκτωβρίου 2017, ημέρα Παρασκευή και ώρα 11.00-14.00, στο 1ο ΔΣ Κασσανδρείας για τους εκπαιδευτικούς των Γ τάξεων των Δημοτικών σχολείων του Δήμου Κασσάνδρας

.
Στις ημερίδες συμμετέχει σαν επιμορφωτής ο Σχολικός Σύμβουλος Κιλκίς Τρικκαλιώτης Ιωάννης ενώ συνιστάται στους συμμετέχοντες εκπαιδευτικούς όπως έχουν μαζί τους το φάκελο μαθητή.

Παρακαλούνται οι Διευθυντές και Προϊστάμενοι όπως διευκολύνουν την μετακίνηση των εκπαιδευτικών και προχωρήσουν σε όλες τις απαραίτητες τροποποιήσεις στα ωρολόγια προγράμματα ώστε να μην διαταραχθεί η εύρυθμη λειτουργία των σχολικών τους μονάδων.

Δρ. Απόστολος Παρασκευάς
Σχολικός Σύμβουλος 3ης ΠΕ Χαλκιδικής