Επιμορφωτική-ανατροφοδοτική συνάντηση Διευθυντών και Προϊσταμένων με Κέντρο Πρόληψης ΠΝΟΗ

Αγαπητοί Διευθυντές και Προϊστάμενοι των Δημοτικών Σχολείων της 3ης ΠΕ Χαλκιδικής,

Σας ενημερώνω ότι θα υλοποιηθεί επιμορφωτική συνάντηση-ανατροφοδότησης στις 13 Δεκεμβρίου 2016, στις 12.00-14.00, στο ΚΠΕ Αρναίας, σε συνεργασία με το Κέντρο Πρόληψης των Εξαρτήσεων & Προαγωγής της
Ψυχοκοινωνικής Υγείας Π.Ε. Χ. «ΠΝΟΗ»
και τους Σχολικούς Συμβούλους ΔΕ Χαλκιδικής.

Το Θέμα της επιμορφωτικής-ανατροφοδοτικής συνάντησης είναι ”Για μια συνολική προσέγγιση προβληματικών συμπεριφορών των μαθητών” και θα συμμετέχουν οι Διευθυντές και Προϊστάμενοι των Δημοτικών Σχολείων της 3ης ΠΕ Χαλκιδικής.

Το παρών σεμινάριο είναι συνέχεια της επιμορφωτικής συνάντησης που είχε υλοποιηθεί στις 9-10/5/2016 με συνολική διάρκεια 14 ώρες και στο οποίο συμμετείχαν Διευθυντές Σχολείων Α΄θμιας & Β΄θμιας Εκπαίδευσης Χαλκιδικής (μικτή ομάδα) .

Παρακαλώ για τις δικές σας ενέργειες.

Ο Σχολικός Σύμβουλος 3ης ΠΕ Χαλκιδικής
Δρ. Απόστολος Παρασκευάς