Επιμορφωτική συνάντηση για το πιλοτικό πρόγραμμμα εκπαιδευτικής αξιοποήσης αρχαιοτήτων και μουσείων

Αγαπητοί συνάδελφοι,
Σας παρακαλώ να ενημερώσετε τους εκπαιδευτικούς ότι στις 04 Δεκεμβρίου 2015, στις 12.00-14.00, στο ΚΠΕ Αρναίας, θα γίνει η επιμορφωτική συνάντηση με θέμα «επιλογή αρχαιοτήτων και μνημείων για υλοποίηση δράσεων από τους συμμετέχοντες εκπαιδευτικούς και τους μαθητές τους στα πλαίσια του πιλοτικού προγράμματος εκπαιδευτικής αξιοποίησης αρχαιολογικών χώρων και μουσείων της Βορειοανατολικής Χαλκιδικής».

Στην επιμορφωτική συνάντηση θα συμμετέχουν η Δρ. Πολυζούδη Αρχοντία, Αρχαιολόγος και ο Σχολικός Σύμβουλος Απόστολος Παρασκευάς καθώς και οι δάσκαλοι που έχουν δηλωθεί από τους Διευθυντές και Προϊσταμένους των έντεκα Δημοτικών Σχολείων που συμμετέχουν στο πρόγραμμα και είναι από:
1. ΔΣ Στανού
2. ΔΣ Νεοχωρίου
3. ΔΣ Ουρανούπολης
4. ΔΣ Αρναίας
5. ΔΣ Νέων Ρόδων
6. ΔΣ Παλαιοχωρίου
7. ΔΣ Α Ιερισσού
8. ΔΣ Σταγείρων Στρατωνίκης
9. ΔΣ Ολυμπιάδα
10. ΔΣ Βαρβάρας
11. ΔΣ Γαλάτιστας

Από όσα σχολεία υπάρχει μεγάλος αριθμός συμμετεχόντων εκπαιδευτικών, οι Διευθυντές και Προϊστάμενοι θα ρυθμίσουν τη συμμετοχή τους έτσι ώστε να μην διαταραχθεί η εύρυθμη λειτουργία των σχολικών μονάδων καθώς και θα προχωρήσουν σε όλες τις απαραίτητες τροποποιήσεις του ωρολογίου προγράμματος.
Παρακαλώ για τις δικές σας ενέργειες.

Απόστολος Παρασκευάς
Σχολικός Σύμβουλος