Υλοποίηση επιμορφωτικής συνάντησης βιωματικού χαρακτήρα σχετικά με τη Φιλαναγνωσία με θέμα «Από το ποίημα στο τραγούδι και μετά…στο παραμύθι!- Το παράδειγμα του Οδυσσέα Ελύτη».

Σας ενημερώνω ότι στα πλαίσια της εφαρμογής του πιλοτικού προγράμματος Φιλαναγνωσίας που εφαρμόζεται στα σχολεία της 3ης Εκπαιδευτικής Περιφέρειας Χαλκιδικής από το σχολικό έτος 2012-2013, θα υλοποιηθεί η πρώτη προαιρετική επιμορφωτική συνάντηση για το σχολικό έτος 2014-2015 με την εκπαιδευτικό ?συγγραφέα κα Τζαβάρα Κατερίνα με θέμα «Από το ποίημα στο τραγούδι και μετά…στο παραμύθι!- Το παράδειγμα του Οδυσσέα Ελύτη».

Το σεμινάριο θα υλοποιηθεί στις 08 Οκτωβρίου 2014, στο ΚΠΕ Αρναίας και ώρα 12.00-14.00.

Παρακαλούνται οι Διευθυντές και Προϊστάμενοι όπως προχωρήσουν σε όλες τις απαραίτητες ρυθμίσεις ώστε να διευκολυνθεί η μετακίνηση των συμμετεχόντων εκπαιδευτικών καθώς και να προβούν στις απαραίτητες αλλαγές στο ωρολόγιο πρόγραμμα για την εύρυθμη λειτουργία των σχολικών μονάδων.

Μόνιμος σύνδεσμος σε αυτό το άρθρο: https://aparaske.sites.sch.gr/?p=1614